www.gminarybno.pl

Drukuj

Parafia w Rumianie ma nowego proboszcza

Opublikowano 2018-05-08 11:20:40. Artykuł wyświetlono: 1964 razy.

Ks. Sławomir Sporczyk, który do tej pory pełnił posługę wikariusza w Rybnie został nowym proboszczem Parafii pw. Świętej Barbary w Rumianie. Uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza dokonał ks. kanonik Mirosław Owczarek w niedzielę, 6 maja podczas Mszy św. o godz. 11:00.

Podczas uroczystej Mszy św. ks. Sławomira Sporczyka powitał samorząd lokalny w składzie: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Sekretarz UG w Rybnie – Jolanta Jendrycka oraz Skarbnik UG w Rybnie – Zdzisława Kanicz, przedstawicie całej parafii: Elżbieta Rozentalska, Grzegorz Januszewski i Mariusz Krajewski, oraz parafianie zgromadzeni podczas uroczystego wprowadzenia.

- Ks. Sławomir Sporczyk zapewnił, że jako proboszcz parafii, będzie troszczyć się o jej jedność i rozwój duchowy oraz o jej dobro materialne, będzie także próbował pokonywać i rozwiązywać problemy, które będzie napotykał, po czym podziękował wszystkim za serdeczne i miłe powitanie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka