www.gminarybno.pl

Drukuj

Paweł Kopaczel i Wiktor Pleta ze złotem

Opublikowano 2018-09-04 08:06:35. Artykuł wyświetlono: 580 razy.

W sobotę 1.09.2018r. w Olsztynku rozegrano turniej siatkówki plażowej. Organizatorem głównym był Paweł Papke, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, gracz m.in. Mostostalu Azoty Kędzierzyn - Koźle, PZU AZS Olsztyn i Asseco Resovii Rzeszów.

Ponadto organizatorami zawodów były Miejski Dom Kultury w Olsztynku i Gmina Olsztynek. W turnieju wystartowało 7 par, wśród których znaleźli się nasi reprezentanci Paweł Kopaczel i Wiktor Pleta. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", grając 1 seta do 21 punktów.

Reprezentujący Gminę Rybno Paweł i Wiktor wygrali wszystkie spotkania nie pozostawiając przeciwnikom złudzeń, tym samym kończąc plażowy sezon zwycięstwem. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na pobliskiej scenie, gdzie odbywały się koncerty z okazji zakończenia wakacji. Każdy uczestnik dostał drobny upominek od Gminy Olsztynek, a trzy najlepsze pary otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe, m.in. książkę "90 lat Polskiej Siatkówki". Dla naszych zawodników był to ostatni turniej. Obaj wracają do swoich klubów. Dla ciekawostki można dodać, że w nadchodzącym sezonie halowym Paweł i Wiktor spotkają się naprzeciwko siebie podczas rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy warmińsko - mazurskiej, w której prócz SMSu Ostróda(Wiktor) i CSiR Pałacu Kamieniec(Paweł) wystartuje łącznie 9 zespołów. Jak na III ligę w naszym województwie jest to absolutny rekord zgłoszonych drużyn. Dwa najlepsze zespoły z Warmii i Mazur w kwietniu wystąpią w półfinałach o wejście do II ligi. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy powodzenia w sezonie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka