Plaża w miejscowości Szczupliny zyskała nowe życie

Opublikowano 2022-08-18 14:55:55. Artykuł wyświetlono: 3476 razy.

„Rumiana Dolina” taką nazwę zyskała plaża w Szczuplinach wraz z infrastrukturą towarzyszącą po oddaniu jej w użyczenie firmie Levelest z siedzibą w Działdowie.

Półtora miesiąca od podpisania umowy użyczenia można śmiało powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja.
Pomost na jeziorze Rumian oraz ścieżka piesza wzdłuż brzegu jeziora, zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszy Unii Europejskiej i uroczyście otwarte w lutym bieżącego roku. Już sama budowa pomostu zwiększyła ilość osób odwiedzających plażę, jednak nie było tzw. punktu zaczepienia, który spowodowałby, że ludzie zostaną na dłużej albo co ważniejsze wrócą ponownie.
Tak zrodziła się idea oddania plaży w użytkowanie w ręce prywatne w celu dalszego zagospodarowania turystycznego obiektu. W przeprowadzonym konkursie została wyłoniona firma Levelest, z którą Gmina Rybno podpisała umowę na okres 6 lat. Półtora miesiąca wystarczyło, aby zmienić plażę
w Szczuplinach w „Rumianą Dolinę”, która stała się wizytówką turystyczną Gminy Rybno. Zaangażowanie firmy Levelest pozwala realizować założenia zawarte w przedstawionej koncepcji zagospodarowania terenu przy jednoczesnym dotrzymywaniu warunków umowy.
Oprócz zmiany wizualnej terenu pojawił się także aspekt kulturalny. „Rumiana Dolina” stała się miejscem spotkań artystycznych pisarzy, rzeźbiarzy czy muzyków. Organizowane są także rywalizacje, eventy sportowe i pikniki rodzinne.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tego urokliwego miejsca oraz strony SZCZUPLINY.PL

Część zdjęć pochodzi z profilu FB „Rumiana Dolina”.