www.gminarybno.pl

Drukuj

Podlodowe mistrzostwa wędkarzy

Opublikowano 2012-02-29 09:52:32. Artykuł wyświetlono: 2248 razy.

W dniu 19 lutego br. na jeziorze Zarybinek odbyła się II tura indywidualnych Podlodowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego. Zawody zorganizował Okręgowy Kapitanat Sportowy i Koło Lidzbark.

Na zbiórce wyznaczonej na godz. 7.00 stawiło się 23 zawodników. Byli to reprezentanci kół z Pułtuska, Ciechanowa, Lidzbarka, Działdowa, Radzanowa, Rybna i Żuromina. Na starcie stanęło 7 reprezentantów Koła Działdowo: Zbigniew Jaworski, Marcin Konkiel, Jan Szulc, Kazimierz Szmidt, Mirosław Świontkowski, Sylwester Wróbel i Piotr Zajączkowski.

W pierwszej turze zawodnicy szukali ryb bliżej początku sektora, jednak brania były delikatne i dominowała drobna płoć. Od czasu do czasu trafiały się pojedyncze leszczyki i okonie. Pierwszą turę wygrał Sławomir Kraszewski z Lidzbarka z wynikiem 1,040 kg, wyprzedzając Roberta Krakowskiego z Ciechanowa – 1,035 kg i Jana Szulca z Działdowa – 0,955 kg. W drugiej turze wśród poławianych okazów znowu dominowała niewielka płoteczka, a wynik to zaledwie ponad 6 kg ryb. Wygrał ją Sławomir Kraszewski z Lidzbarka z wynikiem 0,850 kg, wyprzedzając Mirosława Świontkowskiego z Działdowa – 0,710 kg i Tomasza Młynarczuka z Lidzbarka – 0,585 kg.

Zawody bezapelacyjnie wygrał Sławomir Kraszewski z Lidzbarka (2 pkt), wyprzedzając Tomasza Młynarczuka z Lidzbarka (7 pkt) i Marcina Majewskiego z Pułtuska (9 pkt). Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i pucharami. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: szóste – Mirosław Świontkowski (15,5 pkt), ósme – Piotr Zajączkowski (18 pkt), dziesiąte – Jan Szulc (18 pkt), dwunaste – Marcin Konkiel (20 pkt), trzynaste – Kazimierz Szmidt (28,5 pkt), czternaste – Zbigniew Jaworski (31pkt)  i dwudzieste drugie – Sylwester Wróbel (42 pkt).

Klasyfikacja końcowa Podlodowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego wygląda następująco. Zwyciężył Sławomir Kraszewski z Lidzbarka (10 pkt), przed Mirosławem Świontkowskim z Działdowa (22,5 pkt) i Marcinem Majewskim z Pułtuska (25 pkt). Na czwartej pozycji uplasował się Marcin Konkiel z Działdowa (25,5 pkt), na piątym Piotr Ignaczak z Pułtuska (29 pkt), a na szóstym Tomasz Młynarczuk z Lidzbarka (30 pkt). Zwycięzcy otrzymali dyplomy i okazałe puchary. Pozostali nasi reprezentanci zajęli w klasyfikacji generalnej następujące miejsca: Jan Szulc – dziesiąte (51 pkt), Zbigniew Jaworski – piętnaste (61 pkt), Piotr Zajączkowski – szesnaste (64,5 pkt), Sylwester Wróbel – dziewiętnaste (70,5 pkt) i Kazimierz Szmidt – dwudzieste pierwsze (72 pkt).

Opracowanie: Paweł Wółkowski
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka