www.gminarybno.pl

Drukuj

Dzień Świętego Mikołaja

Opublikowano 2015-12-31 12:33:58. Artykuł wyświetlono: 2808 razy.

W środę, 23 grudnia w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie odbyła się IV edycja „Dnia św. Mikołaja”, który został zorganizowany przez: grupę młodzieży „W Rękach Młodych”, ks. Dziekana Mirosława Owczarka, Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie oraz zespół Lamici z Hartowca.

Całe przedsięwzięcie przygotował Piotr Zabłotny oraz Maria Licznerska – Piotr zajął się organizacją zbiórki słodyczy, w której pomagali także wolontariusze z Zespołu Szkół w Rybnie, zaś drugą częścią czyli jasełkami pt. „Opowieść Wigilijna” – Maria Licznerska, która prowadziła próby od samego początku, aż do finałowego występu w kościele. Opowiadanie Karola Dickensa nawiązujące do Wigilii Bożego Narodzenia. Pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Następnie odbył się koncert zespołu Lamici z Hartowca w składzie: Beata Drzewińska, Wioletta Chojnacka, Joanna Różańska, Ewelina Remus, Milena Kopańska, Anita Chojnacka i Michał Bukowski. Lamici wprowadzili wszystkich w przedwigilijny, świąteczny nastrój, za co otrzymali gorące podziękowania - długotrwałe i głośne brawa. Po koncercie przybył św. Mikołaj, który wszystkim dzieciom wręczył słodkie upominki. Na końcu każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z świątecznym ulubieńcem.

Młodzież składa podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli zebrać słodkości na paczki. Właścicielom sklepów, marketów na terenie Rybna, którzy pomogli w organizacji zbiórki. Młodzież dziękuję także: Sekretarz UG w Rybnie – Jolancie Jendryckiej, Radnemu Gminy Rybno – Piotrowi Kamińskiemu, firmie Trux-Bud z Rybna oraz Pawłowi Kaczmarskiemu i DJ Rolandowi (Patrykowi Rolkowskiemu).

Opowieść Wigilijną zagrali: Krzysztof Sobotka, Tomasz Żuralski, Szymon Wielgosiński, Klaudia Wiśniewska, Kinga Lewandowska, Łukasz Piórkowski, Szymon Piórkowski, Maria Licznerska, Aleksandra Orzechowska, Natalia Jarzembek, Oliwia Jarzembek, Patrycja Mroczkowska, Magdalena Aleksandrowicz, Żaneta Krukowska, Oliwia Krukowska, Julia Popp, Dawid Boguski, Piotr Zabłotny i Sylwester Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka