www.gminarybno.pl

Drukuj

Podsumowanie akcji "Dzień Świętego Mikołaja"

Opublikowano 2020-01-17 13:57:28. Artykuł wyświetlono: 735 razy.

W piątek, 17 stycznia 2020r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie odbyło się podsumowanie 8-letniej działalności Nieformalnej Grupy Młodzieży „W Rękach Młodych”, która zakończyła projekt pn. „Dzień Świętego Mikołaja”.

Podsumowanie 8-letniego projektu dokonał przewodniczący Nieformalnej Grupy Młodzieży „W Rękach Młodych” – Sylwester Kasprowicz wraz z najmłodszą członkinią – Natalią Sobotką. Przygoda z organizacją wcześniej wspomnianej akcji rozpoczęła się w 2012 roku, a jej inicjatorką była Maja Świniarska. Przez kolejne 6 lat grupa młodzieży organizowała zbiórki słodyczy oraz jasełka dzień przed wigilią w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z św. Mikołajem, który przynosił dzieciom słodkie upominki. Przez ten okres grupa przygotowała ponad 1200 paczek, a jasełka grane przez tych młodych ludzi cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Przez ostatnie dwa lata grupa „W Rękach Młodych” skierowała swoje działania do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Odbywały się także zbiórki żywności, potem przygotowywane były paczki, a następnie w dniu wigilii św. Mikołaj rozwoził podarunki do grupy docelowej – czyli osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych z terenu całej gminy.

Natalia Sobotka i Sylwester Kasprowicz wręczyli podziękowania wolontariuszom z SP w Rybnie. Otrzymali je: Mateusz Skakuj, Bartosz Kraśnicki, Kamil Krezymon, Kacper Labicki, Paulina Nazar, Weronika Osowska, Klaudia Miecznik, Joanna Witkowska, Katarzyna Labicka, Zuzanna Michalska i Piotr Jabłoński.

- Dziękujemy także za współpracę Dyrektorom - Elżbiecie Mederskiej i Ewie Golder oraz właścicielom sklepów – Annie Witkowskiej, Magdalenie Szczepańskiej, Pawłowi Tanasiewiczowi i Kazimierzowi Zielińskiemu. Dziękujemy też mieszkańcom naszej gminy, którzy z pewnością dołożyli swoją cegiełkę! Kończymy projekt „Dzień Świętego Mikołaja”, a w najbliższym czasie poinformujemy o kolejnym, który zrealizujemy już 1 marca, także we współpracy m.in. ze Szkołą Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie – podsumowuje Sylwester Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka