www.gminarybno.pl

Drukuj

Poznajemy dziuplaki z WPK

Opublikowano 2015-02-25 13:36:13. Artykuł wyświetlono: 1985 razy.

11 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbyły się warsztaty przyrodnicze dla wszystkich uczniów w poszczególnych grupach wiekowych: 0-I, II-III, IV-VI prowadzone przez pracowników Welskiego Parku Krajobrazowego.

Celem tych spotkań było zapoznanie dzieci z gatunkami zwierząt żyjącymi w dziuplach, ich morfologią, środowiskiem życia oraz wybranymi czynnościami życiowymi. Przekazywane informacje były poparte zdjęciami, schematami ukazywanymi w postaci prezentacji multimedialnej. W drugiej części spotkania uczniowie każdej grupy z pomocą prowadzących składali z gotowych elementów budki lęgowe. Czynność ta okazała się niebywałą atrakcją. Młodsi i starsi uczniowie z zachwytem patrzyli na dzieło, które tworzyły.

W najbliższej przyszłości budki lęgowe, które zostały zbudowane przez dzieci zostaną zawieszone w przyszkolnym ogrodzie.

Warsztaty niewątpliwie pogłębiły wiedzę uczniów, ale przede wszystkim stały się inspiracją do dalszych działań w zakresie edukacji przyrodniczo – ekologicznej.

Autor: Iwona Cybulska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka