Przedszkolaki wyróżnione w konkursie plastycznym

Opublikowano 2012-02-10 10:12:06. Artykuł wyświetlono: 3058 razy.

W Przedszkolu przy ulicy Lubawskiej w Rybnie odbyło się wręczenie nagród przyznanych w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".

Wyróznienia  otrzymali: Karolina Truszczyńska oraz Bartosz Kraśnicki. Nagrody w imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP wręczyli Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w w Rybnie dh Jerzy Chmielewski.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku OSP RP i Zarządy Oddziałów Związku a jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.