www.gminarybno.pl

Drukuj

Przedszkole z Rybna z rewizytą w lesie

Opublikowano 2014-05-05 09:42:51. Artykuł wyświetlono: 3394 razy.

Dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Rybnie to najaktywniejsi uczestnicy sadzenia lasu w tym roku. Nad ich pracą czuwa leśniczy Tomasz Stepnowski.

W ramach współpracy z leśniczym 16 kwietnia br. 5-6 latki z Przedszkola w Rybnie wybrały się na wycieczkę  do lasu. Pan Tomasz Stepnowski przeprowadził dzieci pomiędzy drzewkami posadzonymi w ubiegłym roku przez przedszkolaków i ich rodziców. Poinformował, że wszystkie 150 buków zostało prawidłowo posadzonych i nie ma potrzeby dodatkowych nasadzeń. Wszyscy wybrali się więc w inną część lasu na terenie leśnictwa Kostkowo, aby tam sadzić młode drzewka. Pan leśniczy przypomniał zasady prawidłowego sadzenia drzew. Dzieci ustawione w pary, podchodziły kolejno z sadzonkami do wyznaczonego miejsca i wspólnie z leśniczym posadziły 15 lip. Podczas spotkania Pan Tomasz Stepnowski opowiadał wiele ciekawostek o życiu lasu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o zagrożeniach dla młodych drzew. Poznały szeliniaka sosnowego i dowiedziały się o spustoszeniu jakie może wyrządzić ten leśny szkodnik.
W dniu 25 kwietnia br. przedszkolaki miały kolejną okazję do spotkania z leśniczym, podczas obchodów Dnia Ziemi połączonych z Powitaniem Wiosny. Dzieci z obydwu grup zaprezentowały program artystyczny, podczas którego śpiewały, recytowały, tańczyły, a także przekazały rodzicom narysowane listy dla Ziemi. Zachęcały w ten sposób wszystkich zebranych do ekologicznego trybu życia: nie palenia śmieci w piecach, częstej jazdy na rowerze, segregacji odpadów, sadzenia drzew.
Kolejnymi działaniami przedszkola będzie udział w akcji sprzątania lasu oraz terenu w pobliżu przedszkola, które wychowawcy zaplanowali na poniedziałek 28 kwietnia br.

Tekst i zdjęcia: Joanna Psiuk
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka