www.gminarybno.pl

Drukuj

Przegląd Tańców Narodowych w Hartowcu

Opublikowano 2018-05-11 15:53:16. Artykuł wyświetlono: 1822 razy.

11 maja 2018 roku od godz. 11:00 sala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu wypełniona została po przysłowiowe „brzegi”.

Tu właśnie dla uczczenia Roku dla Niepodległej odbył się I Przegląd Tańców Narodowych Gminy Rybno. Wystapiło ponad 130 uczestników reprezentujacych wszystkie placówki oświatowe naszej Gminy. Widownię oprócz wystepujących stanowili uczniowie hartowieckich szkół, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy gminy, a także goście honorowi: Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Zastepca Przewodniczącego Rady Gminy Dariusz Tara, Radny Gminy Rybno Czesław Mederski, Sekretarz Gminy Rybno Jolanta Jendrycka, Kierownik Oświaty Gminy Rybno Wiesława Wróblewska. W programie znalazły się wszystkie nasze narodowe tańce: polonezy, mazury, oberki, kujawiaki i krakowiaki. Honorowy patronat nad imprezą objęli Starosta Powiatu Działdowskiego, Wójt Gminy Rybno. Patronat medialny zaś sprawowany był przez Serwis Informacyjny "Syla" i "Tygodnik Działdowski".
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka