Przekazanie sprzętu zakupionego w ramach Funduszu Sprawiedliwości

Opublikowano 2018-10-10 12:55:02. Artykuł wyświetlono: 2535 razy.

10 października 2018r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom OSP z terenu Gminy Rybno sprzętu ratowniczego zakupionego przy współfinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Przekazania sprzętu dokonał Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski w asyście Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdana Wierzchowskiego, jego zastępcy bryg. Roberta Flicińskiego oraz Komendanta Powiatowego PSP w Działdowie bryg. Jana Florka.
Sprzęt zakupiony w ramach zadania „Doposażenie jednostek OSP z terenu Gminy Rybno w urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa” umożliwi strażakom efektywniejsze prowadzenie działań ratowniczych.
W ramach zadania zakupiono między innymi sześć Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych, Zestaw ratownictwa medycznego, pilarki spalinowe i rozbudowany zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych.
Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 86 700,00 zł, z czego Gmina Rybno pozyskała na ten cel 85 833,00 zł. Wkład własny z budżetu Gminy Rybno wyniósł zaledwie 867,00 zł, co stanowi jeden procent całkowitej wartości zadania.