www.gminarybno.pl

Drukuj

Przeżyli razem 50 lat

Opublikowano 2018-10-15 14:59:52. Artykuł wyświetlono: 2527 razy.

W sobotę, 13 października 2018r. o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Rybnie odbyła się uroczystość, podczas której wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez prezydenta RP. Pięćdziesiąt lat temu ślub wzięło 17 par z gminy Rybno.

Podczas uroczystości tradycyjnie były przemówienia, pamiątkowe listy gratulacyjne i upominki dla jubilatów. Specjalnie dla honorowych gości odbył się recital Arlety Lemańskiej pn. „Tyle Miłości”. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez prezydenta RP wręczał gospodarz spotkania: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Andrzej Kornacki, Radny Gminy Rybno – Czesław Mederski i Skarbnik UG w Rybnie – Zdzisława Kanicz.

Małżonkowie, którzy zostali uhonorowani medalami to: Danuta i Jerzy Bieleccy, Elżbieta i Ryszard Tylman, Maria i Romuald Wilkomm, Helena i Jan Sontowscy, Urszula i Marian Szulwic, Maria i Stefan Rolka, Marianna i Ryszard Siedleccy, Jadwiga i Józef Markuszewscy, Cecylia i Kazimierz Michalscy, Barbara i Teofil Józefowicz, Danuta i Henryk Kozłowscy, Janina i Wacław Dąbrowscy, Małgorzata i Józef Dombrowscy, Teresa i Bernard Bartkowscy, Zofia i Franciszek Rolka, Danuta i Zygmunt Sulley i Stanisława i Jerzy Szymańscy.

Uroczystość przygotowali pracownicy Centrum Kultury-Biblioteka w Rybnie oraz pracownicy Urzędu Gminy w Rybnie.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka