www.gminarybno.pl

Drukuj

Rapaty: Otwarcie wiaty i świetlicy wiejskiej

Opublikowano 2018-08-27 09:18:06. Artykuł wyświetlono: 1030 razy.

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18:00 przy świetlicy wiejskiej w Rapatach odbyło się oficjalne otwarcie wiaty oraz świetlicy wiejskiej. Uroczystość zorganizował Sołtys wsi Rapaty – Bogusław Janeczko wraz z mieszkańcami.

Mszę świętą w intencji mieszkańców odprawił ks. kanonik Marian Zbrojski, który także poświęcił nowo powstałą wiatę oraz wyremontowaną świetlicę wiejską. Mieszkańcy Rapat na w/w inwestycje przeznaczyli środki z funduszu sołeckiego, a także pozyskiwali środki od lokalnych przedsiębiorców. Później pod wiatą dla wszystkich przybyłych gości został przygotowany poczęstunek, grill oraz pyszny tort w kształcie nowego obiektu. W uroczystości uczestniczył także Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radni Gminy Rybno - Marzanna Borkowska oraz Sylwester Kasprowicz.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka