www.gminarybno.pl

Drukuj

Rekolekcje Wielkopostne

Opublikowano 2013-03-27 11:54:41. Artykuł wyświetlono: 3704 razy.

W dniach od 21 do 24 marca tego roku w  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie, rolnicy oraz mieszkańcy wsi z całej Polski przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne transmitowane przez Radio Maryja.

Nauki rekolekcyjne głosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Frankowski. Podczas nauk ksiądz biskup wielokrotnie podkreślał jak ważna i ciężka jest praca rolników, zaznaczał, że należy powrócić do jedności, tworzyć znowu jedną wspólnotą walczącą o godne życie i traktowanie. Jego Ekscelencja ksiądz Biskup wskazywał, że w tym gąszczu walki o swoje, walki z bezsensownymi przepisami należy pamiętać i zrobić miejsce dla Boga. To On powinien stanowić centrum całej wspólnoty, aby cały trud miał sens.

Nauki rekolekcyjne głoszone były podczas spotkań na wspólnej Eucharystii, która poprzedzona była nie tylko modlitwą i duchowym wprowadzeniem, przygotowaniem do liturgii danego dnia, ale także występami młodzieży i chórów z naszej diecezji.

Tego typu rekolekcje w naszej diecezji odbywały się pierwszy raz, dlatego tym bardziej, my parafianie, jesteśmy dumni, z tak wielkiego wyróżnienia. Dzięki temu, że rekolekcje były transmitowane przez Radio Maryja wszyscy mogli usłyszeć o naszej parafii i gminie.

Tekst i fot. Ks. Damian Wysocki
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka