www.gminarybno.pl

Drukuj

Rekrutacja do Młodzieżowej Rady Ekologicznej

Opublikowano 2020-07-31 14:24:43. Artykuł wyświetlono: 308 razy.

Działasz społecznie i masz pomysły na ratowanie otaczającego nas środowiska? Chcesz mieć wpływ na politykę ekologiczną? Teraz możesz dołączyć do Młodzieżowej Rady Ekologicznej i zostać jednym z 32 doradców Ministra Środowiska. Zgłoszenia mogą wysyłać osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia.

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska.

Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. Projekt pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne co pozwoli na zbudowanie w nich większego poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko, pozwoli na merytoryczne przygotowanie młodzieżowych liderów ekologii, a także działać na poziomach lokalnych w celu budowania świadomości ekologicznej swoich rówieśników. Stworzenie Rady pozwoli Ministerstwu Środowiska poznać opinie i pomysły młodych ludzi przedstawiających swój własny punkt widzenia na bieżące zmiany i sytuacje.

Formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie: https://mre.srodowisko.gov.pl
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka