ODKRYWAMY ZIEMIĘ LUBAWSKĄ

Opublikowano 2018-12-18 10:18:26. Artykuł wyświetlono: 1132 razy.

To tytuł konkursu, który już po raz piąty zorganizowała Lokalna Grupa Działania "Ziemia Lubawska".

Głównym celem, który stawiają sobie organizatorzy jest rozpowszechnienie wiedzy na temat działań Stowarzyszenia, bogatej historii regionu, jego zabytków, a także geografii, gospodarki, osobliwości świata przyrody oraz atrakcji turystycznych. W szranki zawodów obywających się tym razem w Rożentalu stanęło osiem szkół podstawowych. Trzyosobowe zespoły wypełniały indywidualnie wymagający sporej i szerokiej wiedzy test. W jego wyniku jury w składzie: Andrzej Korecki, Krzysztof Kliniewski, Bogdan Siemianowski i Agnieszka Stajszczak wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radomnie,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuszewie.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz puchary. Pozostali uczestnicy nie pozostali z pustymi rękoma. Wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz każda szkoła statuetkę z podziękowaniem za udział w konkursie.Drużyna z Hartowca przygotowana przez Bogusława Łukwinskiego reprezentowali: Natalia Kenska, Jakub Fafiński i Dominik Jendrychowski. Grupa powtórzyła sukces swoich kolegów z konkursu sprzed dwóch lat, a także poprawiła wynik sprzed roku (III miejsce).

Nadesłał: Bogusław Łukwiński