Spotkanie dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych

Opublikowano 2018-03-22 13:30:57. Artykuł wyświetlono: 1533 razy.

W piątek, 16 marca 2018 roku odbyło się spotkanie dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z gminy Rybno w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy zainicjowane i zorganizowane przez Przewodniczącego grupy „W Rękach Młodych” – Sylwestra Kasprowicza. W spotkaniu wzięło udział 12 osób.

Joanna Rybacka Barisic-Animatorka z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Nidzicy przedstawiła uczestnikom ofertę OWES oraz dobre praktyki powstałych przedsiębiorstw społecznych: ekonomizujących się stowarzyszeń, spółek zoo non for profit oraz spółdzielni socjalnych z powiatu nidzickiego, szczycieńskiego, działdowskiego oraz nowomiejskiego. Podczas spotkania została stworzona mapa zasobów gminy Rybno, umówiono także kolejne spotkania animatorki w zainteresowanymi grupami. Spotkanie było bardzo motywujące i rokujące w przyszłe nowe inicjatywy w gminie Rybno.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz