www.gminarybno.pl

Drukuj

Rodzice na scenie

Opublikowano 2015-04-15 13:26:06. Artykuł wyświetlono: 1346 razy.

Dzień 27.03.2015r. był wyjątkowym dniem dla Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Tego dnia życie szkolne koncentrowało się wokół sceny. Działo się tak oczywiście za sprawą Międzynarodowego Dnia Teatru oraz obchodów związanych z powitaniem wiosny.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, która ukazała się zarówno w prasie jak i na stronie internetowej placówki, w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia teatralnego pt. „Królewna Śnieżka” przygotowanego pod kierunkiem wychowawcy kl. I- Karoliny Januszewskiej.

Spotkanie otworzyła i powitała zgromadzonych uczestników dyrektor szkoły pani Hanna Kirchhof, która w swoim przemówieniu powiedziała, że „w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie bardzo ważne jest, aby wprowadzić teatr w życie od najmłodszych lat. Formy teatralne stanowią nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale w niesamowity sposób otwierają przed ludźmi nowe możliwości. W rolę postaci bajki wcielili się oczywiście sami rodzice uczniów i dali oni z siebie wszystko, aby uszczęśliwić swoje pociechy. Wspólnie wykonana dekoracja, przepiękne stroje, oprawa muzyczna, a przede wszystkim gra aktorów sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem, a niektórzy nawet z otwartymi buziami śledzili przebieg wydarzeń. Dzieci były dumne, że mają tak wspaniałych rodziców. Były też zachwycone, że mogły zobaczyć swoich najbliższych w zupełnie innych rolach. Rodzice wspaniale ukazali charakter bajki i wprowadzili wiele nowoczesnych i humorystycznych akcentów. Było to niesamowite przeżycie nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich gości, którzy zasiedli na widowni. Wychowawca – Karolina Januszewska dziękuje rodzicom za ogromne zaangażowanie przy spektaklu, miłą współpracę oraz gratuluje odniesionego sukcesu i zapowiada, że na pewno znów spotkamy się w nowej bajce.

Gdy emocje opadły nastąpiło podsumowanie wyników wiosennych konkursów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczyła dyrektor szkoły pani Hanna Kirchhof. Ponadto tego dnia odbył się m.in. Festiwal Piosenki o tematyce wiosennej oraz wybór Miss Wiosny klas O-III oraz klas IV-VI. W radosnych nastrojach wszyscy uczniowie wrócili do swoich domów. I oto w życiu chodzi , bo: ″Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat″.

Przedstawienie „Królewna Śnieżka” odbyło się również 12 kwietnia 2015r., które było wystawione dla licznie przybyłej społeczności lokalnej.

Karolina Januszewska
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka