www.gminarybno.pl

Drukuj

Rodzinny Turniej Sportowy

Opublikowano 2012-06-22 08:10:28. Artykuł wyświetlono: 3349 razy.

18 czerwca Przedszkole w Rybnie już po raz siódmy zorganizowało turniej rodzinny.

W tym roku nauczyciele przeprowadzili konkurencje sprawnościowe oraz konkurs wiedzy o zdrowiu. Uczestnicy chętnie rozwiązywali krzyżówkę, wymyślali hasła promujące zdrowy styl życia, rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania i układali puzzle o tematyce zdrowotnej. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy: „Kulawy lisek”, „Rzut woreczkiem do celu”, „Tor przeszkód”, Wyścig rzędów”, „Toczenie piłki”.

Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Można było obejrzeć wystawę prac, które wpłynęły na konkurs.

Uatrakcyjnieniem zawodów sportowych były zabawy z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego: suchego basenu z piłeczkami, zjeżdżalni i trampoliny. Sprzęt ten jest od niedawna na wyposażeniu OSiRu w Rybnie.

Na zakończenie turnieju każda rodzina otrzymała dyplom za udział w zawodach. Wszystkie dzieci, które tego dnia wspólnie się bawiły wylosowały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy przedszkolu. Nie zabrakło też owoców i soczków.

Podziękowania kieruje się do kierownika OSiRu za udostępnienie hali sportowej i sprzętu rekreacyjnego oraz do członków komisji konkursowej: pani Urszuli Zawadzkiej, pani Ewy Gurgielewicz i pana Andrzeja Wiergowskiego.

Tekst i fot. nadesłała Joanna Psiuk
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka