Ruszyła rozbudowa kanalizacji

Opublikowano 2021-03-17 16:03:26. Artykuł wyświetlono: 1823 razy.

Wraz z poprawą warunków atmosferycznych rozpoczęły się roboty budowlane związane z rozbudową kanalizacji sanitarnej do miejscowości Dębień i Hartowiec – Etap I i II realizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

W pierwszej kolejności zostanie rozprowadzona sieć kanalizacyjna na terenach rolnych, następnie rozpoczną się w prace w terenie zabudowanym. Ostatnim etapem będzie budowa trzech przepompowni ścieków (w ramach I i II Etapu inwestycji) oraz połączenie całej nitki kanalizacyjnej. Gmina Rybno przygotowała krótki materiał z rozpoczęcia robót budowlanych – link poniżej.

Nasz Partner z Obwodu Kaliningradzkiego – Gmina Miejska Gusiew, także rozpoczęła roboty budowlane w zakresie rozbudowy kanalizacji sanitarnej do miejscowości Priozernoje. Wykonano geodezyjną analizę terenu, zamontowano 12 studni, nad realizacją inwestycji pracuje ciężki sprzęt oraz zespół pracowników.