www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: XXI Bieg Niepodległości

Opublikowano 2018-11-14 07:39:00. Artykuł wyświetlono: 623 razy.

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku w centrum Rybna odbyła się uroczystość upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w której głównym punktem był XXI Bieg Niepodległości. Wcześniej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie odbyła się msza święta za ojczyznę.

Około godziny 12:30 odbyło się uroczyste otwarcie XXI Biegu Niepodległości, podczas którego powitano mieszkańców gminy Rybno, uczestników biegów oraz przybyłych gości: Ks. Dziekana – Mirosława Owczarka, Ks. Wikariusza – Leszka Kopczyńskiego, Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Przewodniczącą Rady Powiatu – Magdalenę Anczykowską, radnych gminy Rybno i powiatu działdowskiego, sołtysów a także członków stowarzyszeń: na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno, „Miłośników Przyrody” Miłostajki, „Pozytywna Wieś Koty” i Lidzbark.. Później pod przewodnictwem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Rybnie i batutą kapelmistrza – Jarosława Rolkowskiego odśpiewano hymn Polski. Następnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rybnie pod kierunkiem Pani Eweliny Michalskiej. Upamiętniając setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości organizatorzy zaprosili wszystkie dzieci do symbolicznego wypuszczenia w niebo 100 biało czerwonych balonów.

Po części „artystycznej” przyszedł czas na bieg otwarcia – czyli zmagania najmłodszych uczestników wraz z rodzicami. Następnie po raz 9 wystartował bieg pn. „Przegonić Raka”, którego głównym inicjatorem jest Radny Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek. Później odbyły się biegi w sześciu kategoriach wiekowych.

Przedstawiamy wyniki:

Kobiety i mężczyźni – 1979r. i starsi:
1. Dorota Pawłowska (Kurzętnik)
2. Katarzyna Piechocka (Ostróda)
3. Wioletta Falba (Działdowo)

1. Mariusz Pawłowski (Kurzętnik)
2. Bogusław Wodzyński (Działdowo)
3. Andrzej Rzepka (Gmina Brzozie)
Kobiety i mężczyźni – 1981r./2000r.:
1. Kamila Pawłowska (Kurzętnik)
2. Katarzyna Trzcińska (Hartowiec)
3. Martyna Pokojska (Żabiny)

1. Paweł Moskal (Kurzętnik)
2. Igor Olszewski (Lidzbark)
3. Patryk Orzechowski (Rybno)
Dziewczęta i chłopcy – 2001r./2003r.:
1. Alicja Piechocka (Ostróda)
2. Kinga Tchórz (Ostróda)
3. Marlena Bedra (Złotowo)

1. Wiktor Olszewski (Lidzbark)
2. Krystian Zdrojewski (Rybno)
3. Mateusz Lewandowski (Gelsenkirchen)
Dziewczęta i chłopcy – 2009r./2011r.:
1. Anita Jeznach (Krzemieniewo)
2. Olga Jeznach (Krzemieniewo)
3. Maria Cytlał (Działdowo)

1. Jan Fafiński (Złotowo)
2. Hubert Muszyński (Złotowo)
3. Grzegorz Duchna (Działdowo)
Dziewczęta i chłopcy – 2006r./2008r.:
1. Patrycja Jeznach (Krzemieniewo)
2. Dominika Ostrowska (Ostróda)
3. Hanna Włodarska (Ostróda)

1. Dżastin Górski (Rybno)
2. Paweł Karbowski (Rybno)
3. Nikodem Samsel (Działdowo)
Dziewczęta i chłopcy – 2004r./2005r.:
1. Otylia Ulińska (Kurzętnik)
2. Monika Prusińska (Ostróda)
3. Anna Borowska (Koszelewy)

1. Patryk Urbański (Działdowo)
2. Szymon Piórkowski (Rybno)
3. Oskar Szerszeń (Rybno)

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek i herbatę. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Działdowie, Gminę Rybno, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Olsztynie oraz firmę „Kamix” Materiały Budowlane – Agnieszka Kamińska, firmę Kar-Hand Video – Karol Krajewski, firmę budowlaną – Mieczysław Labicki, Bank Spółdzielczy w Rybnie, Agromex Krystochowicz Spółka Jawna, firmę „Ewita” – Dawid Karbowski, firmę Usługowo-Handlowa – Adam Malinowski, Biuro Rachunkowe – Agnieszka Pawlikowska, Usługi Pogrzebowe – Tadeusz Witkowski, Sklep do Produkcji Rolnej i Mebli – Józef Kamiński, firmę „Drewmax” – Marcin Ruciński, firmę „Trux-Bud” – Monika Truszczyńska, Sklep Wielobranżowy – Stanisław Witkowski, firma „Nore” – Łukasz Okołowski, Gabinet Stomatologiczny – Sylwia Rojek-Kiełpińska, Sklep Wielobranżowy – Beata Stanowicka, Restauracja „Świtezianka” – Maria Raczyńska, Sklep „Leviatan” – Paweł Tanasiewicz, Lokalna Grupa Działania – Ziemia Lubawska Kurzętnik oraz firma ra-DRUK – Radosław Wasielewski, Firma "MAZUR" - Jędrzej Podowski.

- Serdeczne podziękowania należą się także wszystkim, którzy pomagali przy organizacji XXI Biegu Niepodległości w Rybnie: nauczycielom, pracownikom Centrum Kultury i OSiR-u, wolontariuszom z Zespołu Szkół w Rybnie oraz Szkoły Podstawowej w Rybnie, opiece medycznej w Rybnie, jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rybno, policji w Rybnie, pracownikom Gminy Rybno, sołectwu Grądy za namiot oraz OSP Hartowiec za stoły i ławki. Do zobaczenia za rok!

Ze sportowymi pozdrowieniami – Hanna Bem!
 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka