www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Z Madagaskaru do Brukseli

Opublikowano 2017-10-25 07:52:15. Artykuł wyświetlono: 649 razy.

W dniach 6-13.10.2017 roku mieszkaniec Rybna, Daniel Kasprowicz, uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu młodych pasjonatów bezpieczeństwa żywieniowego.

Youth Ag-Summit odbyło się w Brukseli, a współorganizatorem spotkania była firma Bayer wraz z organizacjami Groene Kring oraz Fédération des Jeunes Agriculteurs. - Ponad 100 innowacyjnych młodych ludzi będzie szukało pomysłów na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ - ograniczenia głodu, zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, promowania zrównoważonego rolnictwa – mówiła Marzena Smolińska, Communication Business Partner CS & EMEA3/Region, Bayer. – Youth Agriculture Summit wzmacnia głos młodych w tej dyskusji – dodała. W spotkaniu wzięło udział 100 delegatów z 49 krajów oraz blisko dwudziestu mentorów, których zadaniem było szkolenie i prowadzenie tej wielokulturowej grupy. Daniel zaprezentował się równeż na sesji plenarnej, gdzie opowiedział o swoich dotychczasowych osiągnięciach i sposobach „wykarmienia głodnej planety” (tematem przewodnim spotkania było hasło: „How to feed a hungry planet” – „Jak wykarmić głodną planetę”). – Czułem się niezwykle wyróżniony, kiedy zaproszono mnie na to wielkie wydarzenie. Spotkanie przerosło moje wszelkie oczekiwania. Był to czas nie tylko intensywnej nauki i poznawania metod utrzymania bezpieczeństwa żywnościowego w różnych częściach świata, ale również możliwość poznania przedstawicieli zagraniczych firm rolniczych i medycznych. Opowiadając o swojej pracy na Madagaskarze i opiece nad dziećmi chorymi na malarię, otrzymałem wiele wsparcia ze strony przedstawicieli firmy Bayer. Nie przypuszczałem też, że moja prezentacja wzbudzi tak wielkie zainteresowanie. Poznałem również mnóstwo ludzi, nawiązałem nowe przyjaźnie. Dużo się działo, planów jest jeszcze więcej – relacjonował mieszkaniec Rybna.

Daniel dwa lata temu uczestniczył w drugiej edycji tego wydarzenia w Australii jako delegat Polski. Tym razem wcielił się w rolę mentora i prelegenta. Daniel Kasprowicz jest dietetykiem klinicznym, który od trzech lat aktywnie pracuje na Madagaskarze. Do głównych jego obowiązków należy opieka i leczenie niedożywionych dzieci z najuboższych malgaskich rodzin oraz prowadzenie kliniki wraz z laboratorium biomedycznym. Jest również autorem lektury „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” a jego nowa książka ukaże się już w maju 2018 roku.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka