www.gminarybno.pl

Drukuj

SP w Rumianie zdobyła I miejsce w turnieju zapaśniczym

Opublikowano 2017-06-19 07:50:10. Artykuł wyświetlono: 1388 razy.

W sobotę, 10 czerwca w Mrągowie odbył się turniej zapaśniczy IV Rzut Ligi Międzyszkolnej w zapasach w stylu wolnym.

Do rywalizacji przystąpili również zawodnicy Szkoły Podstawowej w Rumianie. Ostatni w tym roku szkolnym turniej był podsumowaniem drużynowym występów szkół uczestniczących w 4 rzutach ligi. Bardzo dobrze wypadła Szkoła Podstawowa w Rumianie, która w Mrągowie zajęła pierwsze miejsce w punktacji zarówno chłopców jak i dziewcząt.

Podsumowano również wszystkie występy uczniów w tym roku szkolnym i punktacja wyglądała następująco:

Chłopcy:
I m – Gimnazjum Lubawa – 78 pkt.
II m – SP Rumian – 76 pkt.
III m – Gimnazjum 5 Olsztyn – 53 pkt.

Dziewczęta:
Im – SP Rumian – 165 pkt.
II m – Gimnazjum Drogosze – 33 pkt.
III m – Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński – 23 pkt.

Podsumowując występy uczniów z Rumiana można śmiało powiedzieć że jako szkoła górują w województwie. Warto zaznaczyć że wśród chłopców rywalizowało 39 szkół, a wśród dziewcząt 13 szkół. Oto wyniki poszczególnych zawodników:

38 kg – 3 miejsce Wiktor Kozłowski
42 kg – 2 miejsce Karol Jelonek
59 kg – 2 miejsce Szymon Kozłowski
59 kg – 3 miejsce Jakub Borkowski
100 kg – 1 miejsce Patryk Szulwic
37 kg – 1 miejsce Klaudia Świniarska
37 kg – 2 miejsce Monika Rozentalska
40 kg – 1 miejsce Karolina Monczkowska
44 kg – 2 miejsce Weronika Rucińska
44 kg – 3 miejsce Paulina Uzarska
48 kg – 2 miejsce Anna Rozentalska
48 kg – Amelia Chyrzyńska
57 kg – 1 miejsce Oliwia Szulwic

Rywalizowano również w mini zapasach. Tutaj startowało 3 uczniów z Rumiana:Kacper Jelonek, Wiktoria Świniarska i Maja Rozentalska wszyscy zajęli 3 miejsce w swoich kategoriach wagowych.

Dwie zawodniczki ze szkoły podstawowej w Rumianie z kadrą województwa pojechały na Mistrzostwa Polski LZS do Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszy medal rangi ogólnopolskiej dla Rumiana wywalczyła Ewa Rozentalska zajmując 3 miejsce w kategorii 57 kg, bardzo blisko medalu była również Marta Rozentalska. która po emocjonującej walce o 3 miejsce uległa nieznacznie i w końcowej klasyfikacji zajęła 5 miejsce. Bardzo duże gratulacje dla dziewcząt. Trenerem zawodników w Rumianie jest Mirosław Gajewski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka