www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Noc Muzeów

Opublikowano 2019-05-21 10:19:01. Artykuł wyświetlono: 1946 razy.

W sobotę, 18 maja 2019 roku o godz. 19:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbyła się Noc Muzeów, podczas której organizatorzy mieli przyjemność gościć grupę historyczną i rekonstrukcyjną - GH Ostpreussen.

Na zaproszenie Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego oraz Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosława Rolkowskiego grupa GH Ostpreussen zorganizowała żywą lekcję historii, w trakcie której mieszkańcy mogli na własne oczy zobaczyć i dotknąć umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie z czasów II wojny światowej. Unikatowa kolekcja sprzętu łączności, wyposażenie medyczne czy przedmioty codziennego użytku to tylko mała część tego co ujrzała w Centrum Kultury publiczność. Swoją książkę pt. „Stacja OSTPREUSSEN” zaprezentował k. Bruno - pisarz Adam Zalewski. - Serdeczne podziękowania dla grupy GH Ostpreussen za wspaniałą lekcję historii – podsumowuje Dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski.

Zdjęcia: Ewelina Deptuła

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst