www.gminarybno.pl

Drukuj

Sporty rakietowe w OSiR w Rybnie

Opublikowano 2018-01-12 12:42:00. Artykuł wyświetlono: 444 razy.

W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie od grudnia każda niedziela jest dniem sportów rakietowych, gdyż w godzinach porannych odbywają się rozgrywki Zimowej Ligi Tenisa Ziemnego w grze podwójnej natomiast po południu hala wypełniona jest tenisistami stołowymi, biorącymi udział w Indywidualnej Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego.

W lidze tenisa ziemnego udział bierze dziewięć par z: Lidzbarka, Żuromina, Lubawy, Działdowa, Nowego Miasta i Rybna. Zawodnicy grają w sesjach, w których spotykają się trzy pary grając systemem „każdy z każdym”. Tenisiści rozegrają w sumie 36 meczów, które zadecydują o ostatecznej klasyfikacji, natomiast w tenisie stołowym łącznie odbędzie się 30 meczów. Zgłosiło się 20 zawodników z gminy Rybno. Zawodnicy grają systemem "każdy z każdym". Spośród zawodników zostanie wyłoniona najlepsza 12, która walczyć będzie o miejsce na podium.
Sporty rakietowe są doskonałą dyscypliną uczącą współpracy, a zarazem okazją do aktywnego podtrzymania zdrowego ducha sportowego w czasie zimy.

ZAŁĄCZNIKI:
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka