www.gminarybno.pl

Drukuj

Spotkanie autorskie z Danielem Kasprowiczem

Opublikowano 2015-10-13 08:51:26. Artykuł wyświetlono: 1719 razy.

„Ja uczyłem ich żyć. Oni uczyli mnie jak kochać” – tak opowiadał o swojej pracy Daniel Kasprowicz, misjonarz świecki z Madagaskaru i autor książki „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać”.

W niedzielę, 11 października w Publicznej Bibliotece Gminnej w Rybnie odbyło się spotkanie autorskie mieszkańca, który ostatni rok spędził na dalekim Madagaskarze, posługując najuboższych Malgaszom i dzieciom z tytułowego Kilasymandry, tj. Domu Dziecka. Daniel opowiedział wiele historii z misyjnego życia, przybliżył sylwetki dzieci, z którymi miał przyjemność pracować, a wszystko to poprzeplatał egzotycznymi fotografiami i malgaską muzyką. Choć spotkanie odbyło się bez władz gminy i dyrekcji szkół, mieszkańcy nie zawiedli swoją obecnością. Wypełniona sala w ciszy i pełnym zdumieniu wsłuchiwała się w afrykańskie anegdoty, zadawała pytania, a po spotkaniu ustawiła się w kolejce po zakup książki z autografem autora.

- Ucieszyłem się z każdego obecnego gościa. Na Madagaskarze wspólnota jest bardzo ważna. Starszyzna wioski uczy młodsze pokolenia w ustnych przekazach o szacunku do miejsca, w którym mieszkają. Jest mi niezmiernie miło, że również i w swojej wspólnocie mogłem opowiedzieć o problemach, ale przede wszystkim o wielkich radościach, które doświadczałem na misyjnej drodze – komentował autor książki po skończonej prelekcji.

Zysk ze sprzedaży książki przeznaczony jest na funkcjonowanie Kilasymandry i dalszą pracę misyjną Daniela. Potrzeby są ogromne, od lekarstw ratujących życie (pierwszy zastrzyk ratujący życie chorego na malarię to 75 gr.) po drobny cukierek, nadal nieznany w wielu wioskach na Czerwonej Wyspie. Książkę nadal można nabyć na stronie internetowej autora (www.danielkasprowicz.pl/ksiazka). Mieszkaniec Rybna wraca na Madagaskar 1 grudnia na trzyletnią misję, wspieramy go w tym zamierzeniu i życzymy sukcesów na każdy dzień.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka