www.gminarybno.pl

Drukuj

Sprzątanie Świata 2012

Opublikowano 2012-09-04 11:59:46. Artykuł wyświetlono: 1425 razy.

"Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę" - Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja "Sprzątanie świata – Polska", koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie Świata – Polska".

Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, organizatorzy chcą zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. i my zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my - to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie.

W tym roku termin Polskiej odsłony akcji "Clean up the World" przypada na 14 – 15 - 16 września. Organizatorzy zachęcają by w tym czasie mieszkańcy Polsk organizowali nie tylko lokalne akcje sprzątania, ale przede wszystkim akcje edukacyjne zachęcające do nie śmiecenia.

Fundacja Nasza Ziemia zaprasza szkoły i inne placówki oświatowe, gminy, firmy, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne do włączenia się do akcji. Przy organizacji akcji sprzątania wskazany jest kontakt z nadleśnictwami, kołami łowieckimi i wędkarskimi, które oferują fachową i życzliwą pomoc.

Więcej szczegółowych informacji o akcji na stronie www.sprzatanieswiata-polska.pl.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka