www.gminarybno.pl

Drukuj

'Sprzątanie Świata' Polska 2016 'Podaj dalej… Drugie życie odpadów'

Opublikowano 2016-09-20 08:59:26. Artykuł wyświetlono: 725 razy.

W dniach 15-19 września 2016r. na terenie Gminy Rybno odbyła się akcja „Sprzątanie Świata Polska 2016 pod hasłem: „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”.

Uczestniczyli w niej uczniowie placówek oświatowych z terenu gminy Rybno. Każda szkoła sprzątała wyznaczony teren zgodnie z harmonogramem. W trakcie zbiórki śmieci dzieci i młodzież zostały zaopatrzone w 650 sztuk worków foliowych na śmieci. W akcji „Sprzątanie Świata” Polska 2016 „Podaj dalej… Drugie życie odpadów” wzięło udział 548 uczniów i 75 przedszkolaków oraz ok. 65 nauczycieli. Dzieci i młodzież sprzątały tereny wokół szkół, boisk, cmentarzy, placów zabaw, stadionu sportowego, wzdłuż dróg, tereny wsi itp. Wywóz zebranych śmieci zapewnił Urząd Gminy.

Wójt Gminy Rybno dziękuje Dyrekcji, nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w akcję „Sprzątanie Świata” Polska 2016 „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”, dzięki której nasza Gmina staje się coraz piękniejsza.
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka