www.gminarybno.pl

Drukuj

Średniowieczna bitwa o gród Rybno

Opublikowano 2016-07-14 15:41:58. Artykuł wyświetlono: 1191 razy.

Ponad 600 lat temu tereny Rybna i okolicznych miejscowości mogły być świadkiem przemarszu potężnych polskich i krzyżackich wojsk. Ta fascynująca historia zainspirowała lokalnego przedsiębiorcę Józefa Malinowskiego do odtworzenia zdarzeń sprzed wieków.

Z pomocą rycerskiej chorągwi z Bratiana już czwarty raz zorganizował inscenizacje historyczną z efektowną bitwą i paleniem zrekonstruowanego grodu. Rozmach i atrakcyjność imprezy przyciągnęła setki mieszkańców Rybna oraz turystów. Głowna bitwa rozpoczęła zabawę do białego rana, a głodnym nie tylko zabawy gościom organizator zapewnił suto zastawiony grill. Znakomita zabawa okazała się nie tylko ciekawą atrakcją, lecz również pasjonującą lekcją historii naszej okolicy. Zapraszamy za rok!
A wszystko to wydarzyło się w ostatnią niedzielę – 10 lipca 2016r.

Autor tekstu: Maciej Malinowski, Autor zdjęć: Magdalena Łada
 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka