www.gminarybno.pl

Drukuj

Świecko: Punkty dla zapaśników z Rybna

Opublikowano 2017-10-03 07:33:28. Artykuł wyświetlono: 777 razy.

W sobotę, 30 września młodzicy i młodziczki klubu sportowego GSZS” Delfin” Rybno uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

Turniej odbył się w Świeciu, gdzie rywalizowali ze sobą zapaśnicy z czterech województw (podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie). Była to pierwsza konfrontacja zawodników z Rybna na tak poważnych zawodach. Turniej był walką o punkty w rywalizacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.

Wśród dziewcząt na startujących 20 klubów zawodniczki Delfina zajęły ex aeguo 2 miejsce i w swoim dorobku punktowym zgromadziły 12 punktów dla klubu. Pierwsza drużyna z Siedlec uzyskała 13 punktów. Najlepiej w klasyfikacji indywidualnej wypadła Karolina Monczkowska zajmując 2 miejsce w kategorii wagowej 44 kg, w tej samej wadze 3 miejsce wywalczyła Paulina Uzarska. Również 3 miejsce przypadło Monice Rozentalskiej w kat wag 37 kg oraz Ewie Rozentalskiej kat 62 kg.

Punkty dla klubu wywalczyły również Weronika Rucinska kat 48 kg zajmując 5 miejsce i Oliwia Szulwic kat 57 kg również 5 miejsce. Miejsca pozostałych zawodniczek(Marta Rozentalska 8 miejsce, Amelia Chyrzyńska 9 miejsce i Anna Rozentalska 12 miejsce). Rywalizowali również chłopcy ale żaden z nich nie zbliżył się do strefy medalowej (Jakub Borkowski, Karol Jelonek, Szymon Kozłowski).

Tydzień wcześniej odbył się podobny Turniej w Grajewie dla chłopców w stylu klasycznym. Tam najlepiej wypadł Patryk Szulwic zajmując 2 miejsce w kategorii 100 kg, zdobywając dla klubu 2 punkty we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży. Tak więc dorobek punktowy GSZS Delfin Rybno dzięki zapasom wzrósł o 14 punktów. Warto zaznaczyć, że zawodnicy tego klubu są uczniami Szkoły Podstawowej im Jana Twardowskiego w Rumianie i na zawodach wojewódzkich reprezentują szkołę w rywalizacji szkół. Trenerem zawodników i zawodniczek jest Mirosław Gajewski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka