www.gminarybno.pl

Drukuj

Magia Fotografii

Opublikowano 2011-05-31 15:18:37. Artykuł wyświetlono: 6231 razy.

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Projekt ,,Magia Fotografii” powstał jako inicjatywa lokalnych liderów, która ma prowadzić do podniesienia poziomu wykształcenia, poprzez edukację 16 osób w zakresie fotografii w gminie Rybno. Inicjatywa zorganizowania warsztatów zrodziła się podczas pracy z młodzieżą w szkole oraz obserwacji uczniów popołudniami, po zakończeniu zajęć edukacyjnych. Uczniowie nie mają możliwości rozwijania innych zainteresowań, takich, które nie są związane z obowiązkowymi przedmiotami nauczanymi w szkole. Większość z nich ma swoje aparaty fotograficzne, które chętnie wykorzystują podczas zajęć pozalekcyjnych, a także na apelach czy wycieczkach. Wielu uczniów często sięga po aparat z pasją.
Fotografia odnosi sukcesy w wymiarze artystycznym i kulturowym. Praktyka i obrazy fotograficzne zaczynają oddalać się od sfery czysto użytkowej, wkraczając w obszar kultury i sztuki. Fotografia przyczynia się do wypracowania nowych relacji ze światem, z tym co w nim nowe, odmienne i niezwykle złożone. Warsztaty fotografii to doskonały sposób na poszerzenie swojej wiedzy, na zagospodarowanie czasu wolnego, a dodatkowo na podniesienie kwalifikacji zawodowych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, dając im jednakowe szanse w zdobywaniu tak ciekawej, magicznej i fascynującej dziedzinie jaką jest fotografia.
W projekcie bierze udział 16 uczniów z gimnazjum i liceum w wieku 14-18 lat z gminy Rybno. Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalistów fotografa oraz informatyka łącznie 60 godzin warsztatowych. Zajęcia będą się odbywały od lutego 2010r. do początku lipca 2010r. Po zakończeniu kursu przewidziany jest wyjazd do Gdańska, który będzie obejmował plener fotograficzny oraz uczestnicy wezmą udział w wystawie fotograficznej. Zaplanowana jest również wystawa prac uczestników kursu, która będzie miała miejsce w Zespole Szkół w Rybnie.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst