www.gminarybno.pl

Drukuj

Szanując środowisko-chronimy życie

Opublikowano 2018-10-24 15:03:23. Artykuł wyświetlono: 2209 razy.

13.10.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbyło się wspólne sadzenie drzew. To przedsięwzięcie szkoły i Urzędu Gminy w Rybnie.

Projekt pt. „Szanując środowisko-chronimy życie” dofinansowany został z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Termin akcji związany był również ze Świętem Drzewa, które obchodziliśmy 10 października. Mogliśmy podkreślić rangę działań przyrodniczych i ekologicznych w ekosystemie. Posadzenie 100 dębów to także uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja pokazała naszą jedność i patriotyzm. Symbolicznie podkreśliliśmy bohaterstwo naszych przodków, którzy walczyli o wolność i polskość narodu. Uczestnikami przedsięwzięcia byli zaproszeni goście, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły. Akcja przebiegła bardzo sprawnie dzięki wcześniejszemu przygotowaniu terenu nasadzeń przez zaprzyjaźnionych ze szkołą przedsiębiorców. Posadzone dęby otrzymały imiona nadane przez uczniów. Będziemy dbać o nie, żeby przetrwały następne stulecia. Na zakończenie spędziliśmy miło czas przy wspólnym ognisku.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst