Awaria hydroforni

Opublikowano 2015-07-17 12:45:16. Artykuł wyświetlono: 2644 razy.

Szanowni mieszkańcy!

Dzisiejsza przerwa w dostawie wody w miejscowości Rybno była skutkiem awarii, jaka wydarzyła się w hydroforni.

Nie jest to pierwsza usterka, jak miała miejsce w ostatnim czasie w sieci wodociągowej. Awarie, które występują wynikają z faktu, iż podczas modernizacji hydroforni, która była przeprowadzona kilka lat temu zdecydowano się na zastosowanie niewłaściwego materiału – tj. rury i zawory są wykonane z plastiku, który pod naporem ciśnienia po prostu pęka.

W najbliższym czasie Gmina Rybno w trybie pilnym planuje przeprowadzić wymianę słabej jakości urządzeń na bardziej wytrzymałe, tak by w przyszłości zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii. Środki na ten cel zostaną zabezpieczone w budżecie Gminy Rybno już na najbliższej sesji.

Za utrudnienia związane z brakiem wody najmocniej przepraszamy.