www.gminarybno.pl

Drukuj

Dzień Orderu Uśmiechu

Opublikowano 2023-09-22 14:53:18. Artykuł wyświetlono: 232 razy.

21 września obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Co to jest Order Uśmiechu?

Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane przez dzieci dorosłym za działania wyjątkowe, które przynoszą dzieciom radość, często ratują ich życie. W tym dniu nasza szkoła zorganizowała Słoneczny Korowód, który symbolizuje wszystko, co kojarzy się ze szczęśliwym dzieckiem. Dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych przeszły w barwnym pochodzie ulicami Rybna ze słoneczkami, transparentami oraz uśmiechami na twarzy J. Po powrocie do szkoły odśpiewaliśmy hymn szkolny ,,Uśmiechnij się” oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Cała społeczność szkolna starała się założyć ubiór w kolorze żółto – niebieskim nawiązując do wyglądu słoneczka prezentującego Order Uśmiechu. Chętne osoby na przerwach śpiewały piosenki: „Order od dzieci” Marka Michalaka, „Słoneczny Order Uśmiechu” Jana Wojdaka, „Uśmiechnięty Order” Majki Jeżowskiej. Dzień Orderu Uśmiechu minął bardzo mile w nadziei, że „ zaświeci słońce w nas i do siebie będzie blisko”(słowa piosenki o Orderze).

Autor: Małgorzata Urbańska

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst