Święto Rybna i Dożynki Gminne 2014

Opublikowano 2014-08-18 15:15:39. Artykuł wyświetlono: 2940 razy.

W dniu 15 sierpnia 2014 r. w Rybnie odbyło się „Święto Rybna” połączone z obchodami święta plonów tj. "Dożynkami Gminnymi".

O godzinie 11:00 odbyła się dziękczynna msza święta - suma parafialna w intencji rolników i ich ciężkiej pracy. W trakcie niej ofiarowano wieniec dożynkowy. Następnie z ks. Kanonik Mirosław Owczarek dzielił się chlebem upieczonym z tegorocznej mąki. Sołtys wsi Rybno Pan Henryk Wiśniewski składa serdecznie podziękowania wszystkim za pomoc i pracę przy tworzeniu wieńca dożynkowego, podtrzymując tym samym tradycję wsi.

Zabawa z okazji "Święta Rybna" przeniosła się na plac przy Restauracji "Jezioranka" i rozpoczęła się o godzinie 15:00 atrakcjami dla dzieci. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i pobawić się z krokodylem i wielkim ptakiem. O godzinie 15.30 rozpoczął się występ klauna Kluseczki, który rozbawił nie tylko wszystkie dzieci, ale także dorosłych swoim występem. Był między innymi: pokaz żonglerki, jazda na monocyklu i zabawa z osobami z publiczności. O godzinie 17:00 można było wziąć udział w zajęciach z zumby. Zajęcia prowadzone w energiczny sposób rozgrzały wszystkich biorących udział. Główna część zabawy dla dorosłych rozpoczęła się o godzinie 18:00 występem zespołu Blues Station. Zespół świetnie wykonał covery zespołu Dżem. Po występie Blues Station na scenie pokazał się Nick Sinckler, który rozgrzewał publiczność mimo padającego deszczu.

O godzinie 21:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli zespół MIG. Mimo ulewy członkowie zespołu swoim występem świetnie zabawiali całą zebraną publiczność. Hity jak „Miód malina” i „Nie ma mocnych na Mariolę” zostały gorąco przyjęte przez tłumnie zebranych fanów zespołu. Występ zespołu zakończył się około godziny 22:00 a każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z liderem muzyków. Po koncercie zabawa taneczna trwała aż do godziny 2:00 w nocy.

Jolanta Jendrycka

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem