www.gminarybno.pl

Drukuj

Święto Zespołu Szkół w Rybnie

Opublikowano 2014-10-24 11:36:12. Artykuł wyświetlono: 2732 razy.

Tradycyjnie już 23 października Zespół Szkół w Rybnie obchodził swoje święto. Jest to dzień szczególny, poniważ w tym dniu minęła kolejna rocznica nadania imion szkołom: Liceum Ogólnokształcącemu im. bp. Jana Chrapka, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Uroczystość rozpoczęła się apelem w hali sportowej .W części oficjalnej pani dyrektor powitała zaproszonych gości i całą społeczność szkolną. Głos zabrali także goście – Wójt Gminy Rybno pan Edmund Ligman, oraz pani Jolanta Bielecka – przewodnicząca Rady Rodziców, która przekazała prezent od Rady Rodziców w postaci rzutnika multimedialnego. Podczas apelu odbyło się ślubowanie na sztandar uczniów klas I liceum i I gimnazjum oraz przyrzeczenie I klasy szkoły zawodowej.

Po części oficjalnej grupa teatralna pod kierunkiem pani Beaty Ligman zaprezentowała spektakl pt.” Szkoła dawniej, szkoła dziś”. Uczniowie zabrali zgromadzonych drogą wspomnień, na której pojawiły się postaci nauczycieli uczących w szkole a także zwyczajów szkolnych sprzed prawie trzydziestu lat. Była to wspaniała podróż, pełna śmiechu i pozytywnych emocji.

W drugiej części obchodów Święta Szkoły uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych, które poprowadzili:

  • Warsztat podróżniczy – pani Władysława Zielińska
  • Warsztat motoryzacyjny – pan Piotr Wiśniewski
  • Warsztat historyczny –pan Piotr Rydel
  • Warsztat zdrowego odżywiania i dietetyki – pani Karolina Witkowska
  • Warsztat astronomiczny – pan Sebastian Soberski – Dyrektor Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu
  • Warsztaty sportowe – pan Mariusz Dudziński i pan Karol Rykaczewski
  • Warsztat szydełkowania – pani Joanna Wiśniewska
  • Warsztat wizażu – pani Beata Ligman
  • Warsztat wikliny papierowej – p. Aleksandra Rynkowska i p. Kazimiera Filip.

Ponadto uczniowie w grupach udawali się do restauracji Świtezianka na poczęstunek.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezapomnianego dnia, a szczególnie prowadzącym zajęcia warsztatowe, serdecznie dziękujemy.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka