Podpisanie umów na budowę i wyposażenie przedszkola w Rybnie

Opublikowano 2023-08-07 13:34:15. Artykuł wyświetlono: 413 razy.

W dniu 07.08.2023 zostały podpisane umowy związane z budową przedszkola w Rybnie na wykonanie robót budowlanych, wyposażenie i nadzór inwestorski inwestycji. Wartość podpisanych umów wynosi 9.635.017,98 zł, zaś wartość dofinansowania 8.132.319,98 zł.

W obiekcie znajdą się 2 oddziały żłobkowe oraz 5 oddziałów przedszkolnych wraz z wymaganym zapleczem i pomieszczeniami pedagogicznymi. W pełni wyposażone sale dydaktyczne, dostosowane tematycznie do wieku i potrzeb dzieci zapewnią doskonały rozwój najmłodszym. Nowoczesna kuchnia, spełniająca standardy i wymagania nałożone przepisami prawa, pozwoli przygotowywać najwyższej jakości posiłki dla dzieci na miejscu. Sala do ćwiczeń korekcyjnych oraz plac zabaw zadbają o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci.

Nowoczesny budynek o powierzchni użytkowej ok 1400 m2 zostanie wyposażony w instalację rekuperacji, pompy ciepła, fotowoltaikę oraz szereg instalacji teletechnicznych służących poprawie funkcjonalności i ochronie środowiska.

Diagnoza sytuacji społeczno - gospodarczej Gminy Rybno pokazuje, że istnieje duża potrzeba utworzenia nowego przedszkola z oddziałami żłobkowymi, świadczącego dobrej jakości usługi. Powstanie przedszkola z oddziałami żłobkowymi umożliwi mamom najmłodszych dzieci podjęcie pracy zarobkowej. Nowoczesny obiekt powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej w Rybnie.

Inwestycja dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.