Dzień Ryby w Gminie Rybno

Opublikowano 2023-07-07 12:20:07. Artykuł wyświetlono: 657 razy.

16 lipca nasz Honorowy Obywatel - Karol Okrasa odwiedził Szczupliny, a dokładnie Rumianą Dolinę, gdzie odbywała się impreza kulturalno- edukacyjna pn. Dzień Ryby w Gminie Rybno.

Impreza rozpoczęła się o godz. 12.00 od prezentacji Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Działdowskiego. W wydarzeniu wzięły udział Gospodynie z Dębienia, Hartowca, Naguszewa- Groszek, Rumiana, Truszczyn, Uzdowa, Niestoi, Zalesia, Małego Łęcka i Brodowa.

Wydarzeniu towarzyszył konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich na danie rybne. Można było posmakować zupy rybnej, krokietów z farszem rybnym, grzanek z jesiotrem, ryb smażonych i faszerowanych i wielu innych przysmaków. Zwycięskim daniem okazała się zupa rybna na bazie wędzonego pstrąga przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „ISKRA” w Hartowcu.

Punktem kulminacyjnym imprezy były warsztaty kulinarne, podczas których Karol Okrasa pokazał jak prosto, smacznie i zdrowo przygotować danie z ryby.

Uczestniczącym w „Dniu Ryby w Gminie Rybno” czas spędzony w Rumianej Dolinie umilał zespół „Szantaż”, grający muzykę szantową.

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Nagrody dla Kół Gospodyń Wiejskich w postaci koszy piknikowych ufundował Starosta Działdowski.