www.gminarybno.pl

Drukuj

Szczupliny: Wyjazd edukacyjny

Opublikowano 2018-08-07 08:15:03. Artykuł wyświetlono: 1079 razy.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Szczupliny, Nowa Wieś zorganizowało wyjazd do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Odwiedziliśmy między innymi Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy, który prowadzi działalność edukacyjną z zakresu ekologii skierowaną do różnych grup wiekowych, społecznych i zawodowych, na którą składają się zajęcia tematyczne, warsztaty i szkolenia. Zajęcia i warsztaty wspierają nauczanie szkolne takich przedmiotów jak przyroda, biologia, geografia, historia, nie stanowią jednak uzupełnienia bądź kontynuacji programów nauczania.

Działania edukacyjne Ośrodka realizowane są w ramach programu PRZYRODA NA HORYZONCIE.Zwiedziliśmy również Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego, oraz Skansen.Kampinoski Park Narodowy związany jest ściśle z historią, walką o odzyskanie niepodległości - Sosna Powstańców Styczniowych z 1863 roku,wrzesień 1939 roku, Armią Krajową, Palmiry - Cmentarz-mauzoleum Palmiry – miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Dziękujemy Fundacji WBK Banku Zachodniego za dofinansowanie wyjazdu.

Nadesłał: Adam Bochno
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka