www.gminarybno.pl

Drukuj

W Rumianie powstanie sekcja zapaśnicza

Opublikowano 2015-09-08 14:57:55. Artykuł wyświetlono: 1840 razy.

W czwartek, 3 września o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie z inicjatywy dyrektor SP - Hanny Kirchhof oraz wójta – Tomasza Węgrzynowskiego odbył się pokaz zapaśniczy dla uczniów klas III-VI z całej Gminy Rybno.

Spotkanie otworzyła Hanna Kirchhof, która powitała wszystkie dzieci wraz z rodzicami, zaproszonych gości oraz zawodników i trenerów klubu zapaśniczego M.L.K.S Sokół Lubawa. W trakcie spotkania Anna Rogożyńska przedstawiła wszystkim krótko historię tej dyscypliny sportu oraz wytłumaczyła dlaczego warto trenować zapasy.

- Zapasy to jeden z najpopularniejszych na świecie sportów walki. Mają one ogromną tradycję, która sięga czasów starożytności. Starcia zapaśników podziwiano już w czasach Igrzysk Olimpijskich organizowanych w starożytnej Grecji. Zapasy pomagają wytrenować siłę i spryt, uczą umiejętności samoobrony, która przydaje się w życiu codziennym – mówiła m.in. Anna Rogożyńska.

Następnie rozpoczął się pokaz zapaśniczy, który zaprezentowali wychowankowie klubu z Lubawy. Jak się okazało dzieci wraz z rodzicami ze zdumieniem patrzyli na to jak zapaśnicy wykonywali coraz to śmielsze akrobacje gimnastyczne. Cały pokaz trwał 15 minut i został on nagrodzony długimi brawami. Po pokazie trener zapaśników Henryk Mężykowski przedstawił wszystkim najważniejsze osiągnięcia klubu oraz zachęcał dzieci z Rumiana do zapisania się na treningi, które rozpoczną się w najbliższym tygodniu po zajęciach lekcyjnych. Do sekcji zapaśniczej zapisała się spora grupa uczniów, która już za pół roku będzie miała możliwość pojechania na pierwsze zawody.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka