www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny: Rodzinne wędkowanie i zarybianie

Opublikowano 2018-10-29 08:26:06. Artykuł wyświetlono: 2996 razy.

W sobotę, 27 października 2018r. o godz. 14:00 przy altanie wiejskiej w Żabinach odbyło się „Rodzinne Wędkowanie” realizowane w ramach projektu prowadzonego przez parafię pw. Krzyża św. w Hartowcu pn. „Akademia lokalnych liderów Gminy Rybno” wraz z zarybianiem zbiornika wodnego w Żabinach zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Żabiny – „Żabianka”.

Kolejną już akcję stowarzyszenia otworzył jej Prezes – Mariusz Kryska, który powitał zaproszonych gości: Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Wiesławę Wróblewską- koordynatora projektu „Akademia lokalnych liderów Gminy Rybno” oraz mieszkańców Żabin i okolic. Rodzice i dziadkowie wraz ze swoimi pociechami mogli wziąć udział w konkursie wędkarskim, który m.in. miał za zadanie popularyzować wędkarstwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zwiększyć wiedzę i umiejętności w zakresie wędkowania, a także integrować i rozwinąć wspólne pasje w rodzinie. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w „Rodzinnych Wędkowaniu” otrzymali wędki zakupione w ramach projektu "Akademia lokalnych liderów Gminy Rybno" dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Następnie po raz szósty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Żabiny „Żabianka” zaprosiła wszystkich mieszkańców na zarybianie zbiornika wodnego w Żabinach. Tym razem wypuścili ponad 200 kg różnego gatunku ryb (karp, karaś, lin, szczupak) za łączną kwotę 3 tysiące złotych. Potem odbyło się ognisko z kiełbaskami dla wszystkich uczestników projektu.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst