www.gminarybno.pl

Drukuj

Szkoła w Rumianie z Certyfikatem Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego na kolejny rok

Opublikowano 2017-12-13 07:30:09. Artykuł wyświetlono: 587 razy.

1 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Certyfikat Szkolnego Ogródu Dydaktycznego”.

W tej uroczystości uczestniczyła Hanna Kirchhof- dyrektor Szkoły Podstawowej im.ks. Jana Twardowskiego w Rumianie oraz Iwona Cybulska- koordynator przedsięwzięcia.

W trakcie gali wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć wystawę z nadesłanych przewodników po ogrodach dydaktycznych, wysłuchać interesującej prelekcji na temat zasad komponowania ogrodów z poszanowaniem bioróżnorodności oraz odebrać statuetki i nagrody.

To już drugi certyfikat dla szkoły, który można było uzyskać dzięki wspólnej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Ogród szkolny to forma zagosopodarowania terenu, ale przede wszystkim miejsce edukacji. Podejmowane prace w „zielonej klasie” wymagają czasu, systematyczności i kreatywności, ale przede wszystkim ukazują możliwość wykorzystania ogrodu do działań, zabaw i zajęć sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Autor: Iwona Cybulska

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka