www.gminarybno.pl

Drukuj

Tak minął rok w OSiR

Opublikowano 2017-01-30 10:23:57. Artykuł wyświetlono: 2476 razy.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie w minionym roku 2016 prężnie działał w realizacji zadań sportowo – rekreacyjnych.

Odbyły się liczne konkursy sportowe, turnieje gier zespołowych, imprezy lokalne, wyjazdy promocyjne, wycieczki krajoznawcze oraz spotkania integracyjne i szkoleniowe. OSiR w Rybnie przeprowadził remonty i inwestycje.

„RYBNO UCZY SIĘ I BAWI”

Mieszkańcy gminy Rybno w miłej atmosferze mieli dużo okazji, aby wziąć udział w integracyjnych imprezach lokalnych. Dorośli brali udział w akcji „ Polska Biega” pod hasłem „Rybno Biega i Maszeruje”, gdzie bardzo aktywnie włączali się w bieg, marsz, czy chód przy kijkach Nordic Walking. W Dniu Seniora „ Na Sportowo” uczestnicy wyrabiali swoją sprawność fizyczną w konkurencjach sportowych, ćwiczyli przy muzyce, a po zakończeniu części sportowo- rekreacyjnej integrowali się przy poczęstunku. Dzieci i młodzież miała okazję wziąć udział w Feriach Zimowych, Mikołajkach, obchodach Dnia Dziecka oraz Dnia Kopernika. W tych dniach OSiR przygotował wiele atrakcji angażujących przybyłych do gier i zabaw ruchowych, plastycznych, artystycznych i quizów rozwijających myślenie. Jak , co roku uroczyście obchodzono Święto Niepodległości, na które licznie przybyli uczestnicy biegu , gdzie niektórzy z nich dołączyli do akcji „ Przegonić Raka” współorganizowanej z Panem Januszem Kaczmarkiem. Ponadto, sołtysi wraz ze swoimi mieszkańcami rywalizowali w licznych konkurencjach z poszczególnymi sołectwami w „ Gminnych Halowych Igrzyskach Sportowo – Rekreacyjnych o Puchar Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego”. Zainteresowani szachami i warcabami również mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w turnieju szachowo – warcabowym, którego inicjatorem był Pan Ryszard Karpiński
OSIR również zadbał o jak najliczniejsze włączenie się mieszkańców gminy Rybno w promocję zdrowego stylu życia w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

„RYBNO NA SPORTOWO”

Hasło „Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu!” przyświecało kolejnym sportowym wydarzeniom. W związku z tym zorganizowano dużo imprez sportowych, które przyciągały zarówno wiele drużyn jak i kibiców. Wśród nich można zaliczyć;
1. Halową Piłkę Nożną „ AGG LIGA OSIR RYBNO”
2. Tenis stołowy ”Indywidualna Amatorska Liga Tenisa Stołowego”
3. Otwarte Turnieje w Piłce Plażowej Kobiet i Mężczyzn
4. Sołecki Turniej Halowej Piłki Nożnej
5. Turniej Tenisa Ziemnego
6. Turniej w Crossmintona
7. Turnieje Piłki Nożnej
8. Turnieje Piłki Ręcznej
9. Mistrzostwa Gminy, Powiatu, Województwa Szkół Podstawowych, Gimnazjum oraz Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej, siatkowej, ręcznej, tenisie stołowym
W OSiR w Rybnie udało się zorganizować pierwsze warsztaty w woj. warmińsko – mazurskim w crossmintona, które poprowadziła dr Lidia Bomirska – Prezes Polskiego Zrzeszenia Speed Badmintona. Celem warsztatów było zapoznanie uczestników – nauczycieli powiatu działdowskiego z innowacyjnym sportem rakietowym. Z kolei, w celu przyciągnięcia jak największej liczby osób chętnych do uprawiania najstarszej dyscypliny sportu jaką są zapasy zorganizowano w hali OSiR „Mistrzostwa Województwa Kadetów i Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym oraz III Rzut Ligi Międzyszkolnej w Zapasach”.

„RYBNO PROMUJE I WSPÓŁPRACUJE”

OSiR może pochwalić się licznymi wyjazdami promującymi gminę Rybno w których udział brali uczniowie i mieszkańcy tej gminy. Jeden z nich miał miejsce do Torunia na „Dni Drwęcy” w którym połączenie ekologii i sportu stanowiło główne przesłanie propagowania zdrowego stylu życia . Kolejny wyjazd stwarzał możliwość dzielnego rywalizowania młodzieży z gminy Rybno z innymi drużynami z gminy Dywity w konkurencjach lekkoatletycznych w Dywitach. Jeszcze inna drużyna składająca się z mieszkańców kilku sołectw miała okazję godnie reprezentować gminę Rybno w „Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych” w Olecku. W ramach szkoleń kierownik OSiR- u Hanna Bem uczestniczyła w warsztatach na instruktora Nordic Walking dając tym samym możliwość dzielenia się fachową wiedzą z mieszkańcami gminy Rybno na temat techniki chodzenia z kijkami. Odbył się również wyjazd promująco – szkoleniowy do Warszawy w ramach podsumowania „Europejskiego Tygodnia Sportu” w którym brał udział minister sportu Witold Bańka.

„RYBNO W ZGODZIE Z NATURĄ"

Wycieczki rowerowe po okolicach gminy Rybno były kolejną atrakcją dla mieszkańców, w których uczestnicy mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną, wziąć udział w quizach wiedzowych o gminie, poznać walory przyrodniczo – krajoznawcze i miło spędzić czas przy ognisku.

Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie dziękuje wszystkim instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom, klubom, mieszkańcom, osobom indywidualnym, obsłudze hali za miłą współpracę i prosi o dalszą.

Nadesłała: Hanna Bem
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka