IV Półmaraton Rolkarski za nami

Opublikowano 2022-07-19 13:59:52. Artykuł wyświetlono: 877 razy.

W niedzielę, 17lipca 2022 r. po raz czwarty w naszej Gminie odbył się Półmaraton Rolkarski o Puchar Wójta Gminy Rybno.

W zawodach wzięło udział 77 uczestników z różnych części Polski. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: krótszy ok.10km. i dłuższy ok.24km.Pokonywali malowniczą, gładką asfaltową trasę w kierunku Rybno – Gronowo. Celem zawodów była promocja Powiatu Działdowskiego, Gminy Rybno oraz zdrowego stylu życia poprzez wrotkarstwo szybkie.

Po części praktycznej wszyscy udali się na podsumowanie do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie. W przemiłej atmosferze dokonano dekoracji. W pierwszej kolejności podziękowano najmłodszym uczestnikom następnie mieszkańcom Gminy Rybno i Powiatu Działdowskiego oraz najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach i w kategorii Open Zawodnicy z najlepszym czasem otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody, a zawodnicy w poszczególnych kategoriach statuetki Zwycięzcy w kategorii Open dodatkowo otrzymali vouchery ufundowane przez Akademię Zaunara. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie Chiptiming.pl.

Na koniec odbyło się losowanie, a szczęśliwcy otrzymali nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za liczny udział w imprezie

Zawodników dekorowali:
Wicestarosta Działdowski – Krzysztof Aurast
Etatowy Członek Zarządu Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek
Kierownik OSiR – Hanna Bem
Kierownik Referatu Oświaty – Wiesława Wróblewska
Radna Gminy Rybno i sołtys wsi Rumian–Elżbieta Rozentalska
Sołtys wsi Grądy – Mirosław Remus
Wydarzenie sportowe finansowo wsparli:
Starostwo Powiatowe w Działdowie
Gmina Rybno
OSiR Rybno we współpracy ze Sołectwem Gronowo

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali:
Policja z Działdowa, OSP Koszelewy, Zespół Karetki Pogotowia,
P. pielęgniarka z SPZOZ z Rybna.

Patronat medialny: “Radio 7”, “Moje Działdowo”, “ Serwis Informacyjny-Syla”

Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem serdecznie dziękuje firmie “Swojskie Wyroby Wędliniarskie” – Dariusz Chaberski oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji IV Półmaratonu Rolkarskiego. Szczególne podziękowania dla pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie.

Ze sportowym pozdrowieniem!
Bem Hanna – Kierownik OSiR w Rybnie.