www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: I Jesienny Maraton MTB o puchar Wójta Gminy Rybno

Opublikowano 2017-10-25 08:03:40. Artykuł wyświetlono: 3144 razy.

W niedzielę, 22 października o godz. 11:00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się I Jesienny Maraton MTB o puchar Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego.

Maraton zorganizowany przez OSiR w Rybnie oraz firmę Chiptiming – Arkadiusza Popławskiego przyciągnął ponad 90 zawodników z całej Polski, którzy mogli rywalizować ze sobą w 14 kategoriach wiekowych - na dystansie ok. 30 km średnim i dystansie ok. 50 km długim. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsze trzy miejsca w danej kategorii wiekowej statuetki, które wręczali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radny Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek, Radni Gminy Rybno – Dariusz Tara i Sylwester Kasprowicz, Sołtys wsi Grądy – Mirosław Remus, Dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie – Krzysztof Anisiewicz oraz Kierownik OSiR-u w Rybnie – Hanna Bem. Dodatkowo zostały wręczone nagrody główne, które ufundował Wójt Gminy Rybno oraz firma raDRUK – Radosława Wasielewskiego, a także nagrody dodatkowe ufundowane przez firmę KIM.

Przedstawiamy wyniki końcowe:

Open 30 km:
1.Furmanek Sławomir (Tczew)
2.Rogalski Sebastian (Działdowo)
3.Łomnicki Michał (Kwidzyń)

Open 50 km:
1.Kuszmider Kamil (Płońsk)
2.Wyźlic Michał (Lubawa)
3.Matuszak Szymon (Konin)

30 km Junior (14-18 lat)
1.Krzyżykowski Jakub (Grębocin)
2.Lontkowski Karol (Lubawa)
3.Wilczewski Szczepan (Lidzbark)

30 km K1 (19-39 lat)
1.Kwiatkowska Joanna (Iława)
2.Jurkiewicz Agnieszka (Olsztynek)
3.Klasa-Lewandowska Magdalena (Toruń)

30 km K2 (40 lat +)
1.Rzepka Ewa (Wielki Głęboczek)
2.Czerwińska Bożena (Rakowiec)
3.Wrońska Dorota (Lubawa)

30 km M1 (19-39 lat)
1.Rogalski Sebastian (Działdowo)
2.Łomnicki Michał (Kwidzyn)
3.Kruszczyński Marcin (Kwidzyn)

30 km M2 (40 lat +)
1.Furmanek Sławomir (Tczew)
2.Kaliszewski Mariusz (Ostróda)
3.Romanowski Jarosław (Susz)

30 km M3 (60 lat +)
1.Burzacki Wiesław (Lidzbark)
2.Antochowski Jan (Ostróda)
3.Mydło Kazimierz (Olsztyn)

50 km Junior (14-18 lat)
1.Marchlewski Marcin (Lubawa)

50 km M1 (19-39 lat)
1.Kuszmider Kamil (Płońsk)
2.Wyźlic Michał (Lubawa)
3.Matuszak Szymon (Konin)

50 km M2 (40 lat +)
1.Podgórski Adam (Rypin)
2.Kaźmierczak Tomasz (Grudziądz)
3.Mączewski Andrzej (Grudziądz)

50 km M3 (60 lat +)
1.Maciejewski Marian (Iława)

- Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za przybycie i wystartowanie w naszym kameralnym maratonie. Mamy nadzieję że niedziela spędzona w Rybnie nie była czasem straconym. Mamy świadomość, że pomimo bardzo pozytywnego odbioru, kilka drobiazgów należy zmienić. Wsłuchujemy się w wasze sugestie, opinie i zabieramy się do pracy nad kolejną edycją JESIENNEGO MARATONU. Do zobaczenia za rok! Specjalne podziękowania dla: OSIR Rybno oraz Pani Kierownik - Hanny Bem za stworzenie super pozytywnej "domowej" atmosfery, a także koordynowanie działań związanych z bezpieczeństwem. Dziękujemy UG w Rybnie oraz Panu Wójtowi - Tomaszowi Węgrzynowskiemu za wsparcie i umożliwienie przeprowadzenia imprezy. Dziękujemy sponsorom za wsparcie maratonu, w szczególności firmom raDRUK – Radosław Wasielewski, KIM- Wiesław Lewandrowski, oraz AD Print. Dobroczyńcom: Sklep P.P.H.U. – Magdalena Szczepańska, Jakub Szczepański, sklep „Delikata”- Paweł Tanasiewicz, „Biedronka” – Anna Witkowska, masarnia Skurpie - Dariusz Chaberski, Piotr i Katarzyna Chechłowscy. Chwała Paniom z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie za ogrom pracy włożony w przygotowanie smakołyków serwowanych po wyścigu, Paniom ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno, restauracji „Świtezianka”. Podziękowania i wyrazy szacunku dla strażaków OSP Truszczyny, OSP Rybno, OSP Koszelewy, ratowników medycznych, funkcjonariuszy Policji, pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie oraz harcerzy i wolontariuszy – podsumował I Jesienny Maraton MTB Arkadiusz Popławski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst