www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: Pasowanie pierwszoklasistów

Opublikowano 2014-10-31 09:57:03. Artykuł wyświetlono: 3320 razy.

Dzień 23 października 2014 roku na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy I.W tym dniu odbyła się bowiem bardzo ważna uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Pani Dyrektor szkoły Hanna Kirchhof powitała gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Dzieci w scenerii zamkowej zdawały egzamin, prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Przeobrażenia w pełnoprawnych uczniów dokonali "Król i Królowa" oraz ich pomocnicy (w tę rolę wcielili się uczniowie klas IV i VI). Pierwszoklasiści musieli również wypić sok z cytryny. Następnie po złożeniu ślubowania każde dziecko - pięknie wystrojone w strój galowy, w birecie wystąpiło na środek sali, aby Pani Dyrektor ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia klasy I. Uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego oraz z klas II i III.
Uroczystość zakończyła się słodkim upominkiem.

Nadesłała - Nauczyciel klasy I: Karolina Januszewska
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst