www.gminarybno.pl

Drukuj

Truszczyny zwyciężyły w między sołeckim turnieju młodzików

Opublikowano 2015-02-10 12:49:11. Artykuł wyświetlono: 3151 razy.

Truszczyny zwyciężyły w między sołeckim turnieju młodzików do lat 14-stu o puchar Starosty Powiatu Działdowskiego – Mariana Janickiego.

W sobotę, 7 lutego na hali sportowej w Rybnie odbył się pierwszy między sołecki turniej halowej piłki nożnej młodzików do lat 14-stu o puchar Starosty Powiatu Działdowskiego – Mariana Janickiego. W zawodach udział wzięło 10 zespołów: Actimel Rybno, Koszelewy, Wery-Grądy-Kopaniarze, Żabiny Chłopcy, Żabiny Dziewczęta, Hartowiec, Wel Tuczki, SiS Rybno, Golden Boys Rybno i Truszczyny. Organizatorami turnieju była grupa W Rękach Młodych, Serwis informacyjny – Syla oraz Studio Skribi.

Turniej otworzył wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który życzył wszystkim zawodnikom i zawodniczkom sportowej rywalizacji, a samym organizatorom pogratulował świetnego pomysłu. Następnie opiekunowie drużyn rozlosowali swoje sołectwa do dwóch grup – A i B. Po 5- godzinnej rywalizacji wyłoniono najlepsze drużyny. W finale Truszczyny pokonały SiS Rybno 1:0, a w meczu o trzecie miejsce Wery-Grądy-Kopaniarze wygrały z Żabinami 2:0. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, a wszystkie drużyny dyplomy i paczki, które wręczył starosta powiatu Działdowskiego – Marian Janicki, wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, radny powiatowy – Bogdan Kopański oraz Agata Wysocka. Statuetkę dla najlepszego strzelca – Cypriana Mężykowskiego, który strzelił 11 bramek wręczył radny gminy Rybno – Bogdan Wantowski. Najlepszym bramkarzem, którego wybrał sędzia zawodów i trener GSZS Rybno – Radosław Wasielewski został Adrian Kowalski z Truszczyn.

Grupa „W Rękach Młodych” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować pierwszy w historii między sołecki turniej o puchar starosty powiatu Działdowskiego.

- Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Działdowie, Urzędowi Gminy Rybno, OSiR-owi, pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie, firmie budowlanej KIM, studio „Skribi”, Agacie Wysockiej oraz Zuzannie Stepnowskiej. Za rok zorganizujemy ponownie taki turniej – obiecuje członek grupy „W Rękach Młodych” Szymon Wielgosiński.
 

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka