Turniej piłki plażowej z okazji Dni Rybna 2018

Opublikowano 2018-08-07 07:51:39. Artykuł wyświetlono: 1066 razy.

W sobotę 4.08.2018r. podczas IV Dni Rybna na plaży obok Restauracji Świtezianka odbył się turniej siatkówki plażowej. Wzięło w nim udział 8 par, z czego tym razem większość zawodników to mieszkańcy Gminy Rybno i okolic.

Dodatkowo zagościli do nas zawodnicy z Lubawy i Iławy. Zawody rozegrano "systemem brazylijskim" dla 8 par, grano 2 sety do 15 punktów, w przypadku remisu, o zwycięstwie decydował trzeci set również do 15. Jak mawiał klasyk "gościnność gospodarzy została posunięta do granic absurdu". Zawody wygrała para Robert Rólkiewicz / Łukasz Brzeziński (Iława / Kisielice), która po emocjonującym finale pokonała inną parę z okolic Iławy Amadeusz Olszewski / Aleks Cichocki 2:1.

W takim samym stosunku zakończył się również mecz o 3 miejsce, w którym para Kamil Ostrowski / Kornel Penkala (Lubawa) pokonała reprezentujących Gminę Rybno parę Paweł Kopaczel / Wiktor Pleta. Dla naszej pary był to ostatni wspólny występ, ponieważ obaj zawodnicy rozpoczynają okres przygotowawczy do nowego sezonu 2018/2019 w swoich klubach, Wiktor w SMS Ostróda, Paweł w Pałacu Kamieniec. Ponadto Paweł Kopaczel w ostatni weekend miesiąca weźmie udział w Mistrzostwach Polski Oldbojów w siatkówce plażowej we Wrześni... jako sędzia, gdzie jednocześnie odbędzie się egzamin do uzyskania uprawnień tzw. szczebla centralnego w/w dyscypliny.

Dalsze miejsca w turnieju z okazji IV Dni Rybna zajęli:
5-6 Hubert i Maksymilian Józefko (Gralewo Stacja)
Przemysław i Szymon Krzykowscy (Gralewo / Myślęta)
7-8 Damian Ćwikliński / Bartosz Olszewski (Dębień / Rybno)
Daniel Kaczmarski / Adrian Wasielewski (Koszelewy / Gralewo).

Pierwsze 4 pary turnieju otrzymały pamiątkowe medale z rąk Wójta Gminy Rybno Pana Tomasza Węgrzynowskiego oraz Pani Kierownik OSiR w Rybnie Hanny Bem, a także dla bony na poturniejowy posiłek w Restauracji Świtezianka.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za przygotowanie boisk do gry, duży udział w tym mieli także przebywający do sobotniego przedpołudnia na zgrupowaniu trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk z klubu MKS Zryw Volley Iława. Podziękowania dla sędziów Henryka Przybyszewskiego i Krzysztofa Anisiewicza oraz Pań Justyny i Weroniki za pomoc administracyjną w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz