www.gminarybno.pl

Drukuj

Turniej rodzinny

Opublikowano 2011-06-16 08:35:43. Artykuł wyświetlono: 3603 razy.

14 czerwca w hali sportowej zorganizowaliśmy wspólnie z Radą Rodziców TURNIEJ RODZINNY "RAZEM AKTYWNIE I ZDROWO", którego celem było kształtowanie nawyku dbania o zdrowie oraz doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole.

Na spotkanie przybyły dzieci z całymi rodzinami. Nauczyciele przedszkola poprowadzili zawody sportowe. Przeprowadzono dziesięć konkurencji o różnym stopniu trudności.
Jednym z łatwiejszych okazał się „Wyścig do piłki”: trzy drużyny rodzin ustawione za linią startu. Na sygnał prowadzącej pierwsza osoba z drużyny biegnie do mety, zdobywa piłkę, wracając dotyka następnego uczestnika z drużyny i ustawia się na końcu swojego rzędu. Zwycięża drużyna, która najszybciej wykona zadanie.
Trudniejszą konkurencją okazał się „Kulawy lisek”: pierwszy uczestnik z drużyny wkłada woreczek pod kolano ugiętej nogi i przyjmuje pozycję na czworakach. Na sygnał przesuwa się podskokami na rękach i nodze nie trzymającej woreczka. Od pachołka, uczestnik trzyma woreczek w ręce i wraca do swojego rzędu. Przekazuje woreczek następnemu uczestnikowi z drużyny, sam staje na końcu rzędu. Wygrywa rząd, który dokładnie i jako pierwszy wykona zadanie.
Konkurencje sprawnościowe przeplatane były zabawami integracyjnymi, które przygotowało sześcioro rodziców. Jedna z nich to „Krążące pudełko”: dzieci z rodzicami stają w kole. Prowadząca podaje pudełko z poleceniami, które krąży między uczestnikami. Na przerwę w muzyce dziecko wyciąga kartkę. Rodzic odczytuje polecenie, które dziecko ma wykonać np. „poskacz jak zając”. Na sygnał prowadzącej wszyscy uczestnicy zabawy wykonują to samo. Pudełko krąży dalej.
Po skończonych zawodach komisja konkursowa wręczyła wszystkim rodzinom pamiątkowe dyplomy, a wśród dzieci rozlosowane zostały nagrody, były to np. piłki, kręgle, zestawy do zabawy w piasku, rękawki do pływania, materace, skakanki.
Spotkanie zakończyło się biesiadą przy ognisku, które w przeznaczonym do tego miejscu przygotowali rodzice.
Dyrektor przedszkola serdecznie dziękuje:
- kierownikowi OSiRu w Rybnie za udostępnienie hali sportowej, nagłośnienia, udział w pracy komisji konkursowej,
- emerytowanej nauczycielce przedszkola za udział w pracy komisji konkursowej,
- Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Profilaktyki w Rybnie za pomoc finansową na zakup nagród,
- Radzie Rodziców za przygotowanie ogniska i kiełbasek oraz poprowadzenie zabaw,
- wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.
 

Tekst i fot. Joanna Psiuk

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka