www.gminarybno.pl

Drukuj

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar 'Eurostylu'

Opublikowano 2017-03-07 10:16:55. Artykuł wyświetlono: 1101 razy.

W dniu 4 marca 2017r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar "Eurostylu".

W zawodach udział wzięło dwunastu pasjonatów tenisa z Lidzbarka, Nowego Miasta Lubawskiego, Żuromina, Mławy, Działdowa, Tereszewa, Gródek i Rybna. Wcześniej, poprzez relację online, zawodnicy zostali rozlosowani do czterech grup po trzech graczy, co usprawniło przebieg turnieju i pozwoliło na określenie godziny rozgrywania meczu. Spotkania rozgrywano do wygrania jednego seta od stanu 1:1. Do fazy play off awansowało 8 najlepszych tenisistów, w tym dwóch gospodarzy: Bartek Olszewski i Karol Rykaczewski. Poziom spotkań był bardzo wysoki i rósł z każdą następną fazą turnieju.

W półfinale zmierzyli się zawodnicy:
Karol Rykaczewski - Mateusz Gruz 3-6, a także Wojciech Chocholski - Wojciech Milewski 6:1.

W meczu o trzecie miejsce zawodnik gospodarzy obronił piłkę meczową i ostatecznie wygrał z Wojciechem Milewskim (Nowe Miasto Lubawskie) po tiebreaku 7:6 (7-3).

W finale doszło do spotkania zawodników, którzy zmierzyli się już w grupie eliminacyjnej. Wynik tego meczu zaskoczył wszystkich, ponieważ niekwestionowany faworyt Wojciech Chocholski (Mława), nie sprostał tenisowi prezentowanemu przez Mateusza Gruza (Żuromin) i tak odpowiednio w grupie 6:4 i w finale 6:4 sprawił sobie i wszystkim obecnym miłą niespodziankę w postaci wygrania pucharu.

Klasyfikacja końcowa:
1. Mateusz Gruz (Żuromin)
2. Wojciech Chocholski (Mława)
3. Karol Rykaczewski (Rybno)
4. Wojciech Milewski (Nowe Miasto Lubawskie)
5-8. Michał Świniarski (Żuromin), Krzysztof Krajewski (Gródki), Tomasz Nowocin ( Lidzbark),
Bartłomiej Olszewski (Rybno)
9-12. Piotr Nowakowski (Działdowo), Łukasz Żywicki (NML), Grzegorz Krajewski (Gródki), Serafin
Reszka (Tereszewo).

Ogromne podziękowania dla Pani Kierownik OSiR w Rybnie Hanny Bem za gadżety oraz miłą atmosferę. Panu Łukaszowi Witkowskiemu, właścicielowi firmy "Eurostyl", za ufundowanie pucharów oraz uczniom ZS w Rybnie za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.
Turniej został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Tenisa. Popularność tego sportu rośnie z roku na rok dzięki sukcesom polskich graczy.
W Rybnie na przełomie 2016/2017 roku ze środków funduszu sołeckiego, został oddany do użytku pełnowymiarowy kort tenisowy o nawierzchni asfaltowej, co jest niewątpliwym krokiem naprzód, jeśli chodzi o propagowanie tenisa ziemnego. Zainteresowanie tenisem w naszej miejscowości jest bardzo duże, biorąc pod uwagę fakt, iż odbyły się już III edycje Ligi Tenisa Asfaltowego, które pomimo prowizorycznych warunków liczyły przynajmniej 15 zawodników, czego mogą nam pozazdrościć nawet większe okoliczne miasta. Corocznie od 4 lat, organizowane są także mecze między reprezentacją tenisistów z gminy Rybno oraz przedstawicielami sąsiednich miast.
W przyszłości naszym marzeniem byłoby powstanie bardziej komfortowej nawierzchni typowo tenisowej, która pozwoliłaby na przeprowadzanie podobnych turniejów.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka